/wp-content/uploads/2014/02/icon-pricetag.png

Ceny

Przy kalkulowaniu wynagrodzenia za wycenę nieruchomości, kierujemy się rozsądkiem. Cenę za wykonanie operatu szacunkowego staramy się dostosować do indywidualnego charakteru zlecenia i rodzaju wycenianej nieruchomości. Negocjowanie ceny oszacowania z Klientem, jest u nas rzeczą codzienną. W przypadku wyceny typowych nieruchomości, np. lokali mieszkalnych, domów jednorodzinnych czy działek budowlanych stosujemy standardowe odpłatności spotykane na rynku lokalnym. Staramy się być elastyczni w zakresie pozostałych warunków wykonywania wycen, tj. terminów płatności, korzystnych rat, itp.

Klikając w zakładkę „Cennik” klient ma nadzieję znaleźć trzy, góra czterowierszową tabelkę cen za wykonanie operatu szacunkowego: „dom – tyle; mieszkanie – tyle; działka – tyle”. Solidaryzujemy się z takim oczekiwaniem. Bylibyśmy szczęśliwi mogąc stosować tak prosty i przejrzysty cennik. Niestety – w przypadku nieruchomości, które nie są towarem spod sztancy; powtarzalnym i zawsze identycznym – jest to niemożliwe. Przykład: wycena lokalu mieszkalnego kosztuje u nas 50zł (słownie: pięćdziesiąt złotych). Pod warunkiem, że zlecenie obejmuje 500 lokali w dużym budynku w Gliwicach, a projekt tego budynku przewiduje dwa powtarzalne typy mieszkań. Koszt oszacowania lokalu mieszkalnego, może jednak wynosić wielokrotnie więcej – jeśli jest to mieszkanie w Świnoujściu, wycena potrzebna jest na pojutrze rano, lokal ma 17 pokoi w starym budownictwie przy braku dokumentacji technicznej i innych, często spotykanych utrudnieniach. Wszystko jest zatem względne – także w przypadku innych, wydawałoby się, typowych nieruchomości. Dlatego właśnie staramy się zawsze, przed podaniem warunków i kosztów wyceny spotkać się z Państwem i poznać bliżej nieruchomość, która ma być przedmiotem wyceny.

Ceny za usługi z zakresu fotografii lotniczej ustalamy indywidualnie, w zależności od stopnia złożoności zadania i rodzaju nieruchomości.